İnci Lab

Inci lab started its digital dental production in 2020, which has been operating within İnci Group. 

With the CAD-CAM investments made with Straumann Group, the prostheses are designed in the most appropriate digital environment for the patients and in the proportion to their face. In this way, it contributes greatly to the time of İnci Lab and İnci Group clinics and patients by reducing the number of rehearsals of patients. 

With its expert staff in dental prosthesis production, İnci Lab produces prostheses for its patients in the most sensitive way. 

www.incilab.com.tr

Create Your Appointment For Free Inspection

All Branches
Our Happy Patients Achieving Dental Health

Patient Feedback

Berk Hüma

I have been going for a month due to various dental problems and I am very satisfied with both the attention of the staff, the attitude of the doctors and their procedures. I can say that I have overcome my dentist phobia thanks to them.

Eslem Erden

Ben yaklaşık 1 senedir eşim ise 2-3 senedir Levent Polikliniğinde işlem yaptırıyoruz ve çevremizdekilere de tavsiye ediyoruz. Merve Hocada tedavi olduk şimdiye kadar. Gerçekten o kadar kibar ve eli hafif bir hekim ki asla başka bir yerde işlem yaptırabileceğimi düşünmüyorum. Çok temiz ve titiz çalışıyorlar. Özellikle pandemi sürecinde asla bir şüphem yoktu. 2 tane çekilme aşamasında olan dişimi doğru tedavi ile kurtardılar. Herkese çok teşekkür ederim. Kesinlikle tavsiye ederim.

Hasan Küçükşahinoğlu

Dişçi Korkumu inci diş merkezindeki doktorlar sayesinde yendim. hepsi sıcak kanlı ve işinde profesyoneller. İlla diş ameliyatı ile çekilebilir denilen dişimi çok kısa sürece çektiler. inci diş levent şubesine teşekkürler.

Merve Öze

Yes, this was the only place that solved my fears. It is a clinic that helps me to overcome my dentist and needle phobia and it was the place where you can even have a painless root canal treatment. I'm still baffled! I'm glad I came, I'm glad I got to know you, thanks to my teacher Ali.

All Patient Feedback