Flour Tedavisi

Flour Tedavisi


Flour diş yapısında koruyuculuk oluşturarak, diş çürüklerine karşı direnç arttıran doğal bir elementtir. Flour elementi diş minesi oluşumunu hızlandırarak dişleri güçlendirir.

Flour tedavisi çocuklar ve yetişkinler için farklı uygulamalar yapılmaktadır.

Çocuklardaki flour tedavisi dişlerin gelişim döneminde uygulanmaktadır. Dişleri hızlı çürüyen, diş minesi gelişimini tamamlamamış çocuklar için uygulanmaktadır. Çocukların dişlerinin hızlı bir şekilde çürüyüp diş kayıplarının önüne geçilmesi için önleyici bir tedavi yöntemidir.

Çocuklara uygulanan flour tedavisi sonucunda hızlı diş çürümesinin ve diş kayıplarının önüne geçilmektedir. Çocukların sosyolojik ve psikolojik sorunlarının önüne geçilmesinde flour tedavisi önemli bir role sahiptir.

Flour Tedavisi Nasıl ve Ne Zaman Uygulanır?

Çocuklar 3 yaşına geldiği andan itibaren Flour tedavisi uygulanabilmektedir. Uygulamanın ardından 30 ile 60 dakika kadar bir şeyler yenilip içilemeyeceğinden ötürü, işlem öncesinde çocukların bol miktarda su içmesi faydalı olacaktır. Dişler hava ile iyice kurutulduktan sonra, alt ve üst dişler olmak üzere tüm dişlere sırayla flor cilası sürülür. Ardından ağızda kalan tükürük ile cila özel bir emici cihazı ile çekildikten sonra işlem sona erdirilir. Oldukça basit ve ağrısız olan flour tedavisi uygulaması, çocukların daha sağlıklı dişlere sahip olması açısından son derece önem teşkil etmektedir

Yetişkinlerde uygulanan flour tedavisi diş hekiminin öngörüsüyle uygulanmaktadır. Diş hekimlerimiz, flor tedavisini kişinin diş yapısındaki sorunlarının temeline göre uygulanmakta ve ani dış kayıplarının önüne geçilmektedir.