fbpx

Oral Diagnoz ve Radyoloji


Oral diagnoz, diş hekimliğinde ağız hastalıklarının veya vücuttaki sistemik rahatsızlıkların ağız içindeki belirtilerini teşhis edip, tedavi planlamasını yapan bilim dalıdır.

Uygulanacak tedavinin başarılı olabilmesi için, problemin doğru olarak teşhis edilmesi ve uygun tedavi planlamasının yapılması gerekir. Doğru teşhis ve planlama için teknolojik imkanların kullanılmasının yanında alanında uzman bir hekiminin tecrübesine de ihtiyaç vardır.

Oral Diagnoz bölümümüzde; teşhis için genel sağlık durumu, panaromik-periapikal röntgen ve ağız içi muayene verileri değerlendirilerek, alanında uzman hekimler tarafından tedavi planlaması çıkartılıp hasta bilgilendirilir.

Kuruluşundan beri hasta memnuniyetini birinci öncelik olarak gören Özel İnci Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, ağız-diş muayenesini ve röntgen hizmetini ücretsiz sunarak, teşhis ve tedavi planlamasında hastalarımıza yardımcı olmakta ve bunu bir sosyal sorumluluk bilinciyle yapmaktadır.

Oral diagnoz, ağız, diş ve mukoza hastalıklarının tanısını yardımcı muayene yöntemleri kullanarak koyan, bu dokuların iyileşmesine yönelik en uygun tedavi planını belirleyen kliniktir.

Sağlıklı ve uzun ömürlü bir tedavi için, oral diagnozun önemi büyüktür. Doğru tanı beraberinde doğru tedaviyi getirir.

Hastaya gerekli tedavinin belirlenmesi için oral diagnoz zorunludur.

Diş hekimliğinde kullanılan radyografi yani röntgen cihazı, sentetik radyasyon üretir. 4 saat bilgisayar karşısında oturmak ile eş değerlidir.

Hamile ve hamilelik şüphesi olan hastalar, radyoterapi gören hastalar ve kalp stenti olan hastalara röntgen çekilmesi uygun değildir.

    Detaylı Bilgi Almak İçin Formu Doldurun

    Ad Soyad

    Cep Telefonu

    Mesajınız