Şeffaf Plak İnvisalign

Şeffaf Plak İnvisalign


Ortodontik tedavi dişin ve ağızın yapısal sorunlarının tedavisinde önemli bir role sahiptir. Özellikle diş teli uygulamalarıyla birlikte geçmiş yıllara göre tedavide alınan yol çok daha fazlalaştır. Diş teli tedavisi ile alınan olumlu sonuçlar hastaların günlük yaşantısında sosyolojik ve psikolojik sorunların bertaraf edilmesini de sağlamaktadır.

Geç kalınmış ortodonti tedavisi ve diş teli uygulaması ağızdaki görüntü nedeniyle yaş faktörü göz önüne alındığında farklı sorunları da beraberinde getirmektedir. Özellikle kurumsal iş hayatına başlayan hastaların diş teli uygulamasıyla oluşan görüntüden oldukça rahatsız oldukları gözlemlenmektedir. Ortodonti tedavilerinde karşılaşılan bu olumsuz görüntüyü bertaraf edebilmek için dünyada sayılı hekimin uyguladığı Invisalign şeffaf plak tedavi yöntemiyle hastalarımızın tedavi sürecinden olumsuz etkilenmemesini sağlıyoruz.

Invisalign şeffaf plak uygulaması sadece Invisalign tarafından eğitim verilmiş ve sertifikalı hekimlerimiz tarafından uygulanır. Invisalign, ortodontik tel tedavisi ile diş düzeltimi yerine hastanın şeffaf plaklar kullanarak dişlerini düzeltebileceği bir tedavi biçimidir. Tedaviye başlamaya karar verdikten sonra hastanın dişlerinin ölçüsü ya da 3 boyutlu dijital taraması alınır ve Invisalign’ın Hollanda’da merkezine gönderilir. Invisalign tarafından sadece kişiye ve kişinin ağız yapısına göre tasarlanan plaklar ile tedavi süreci başlar.

Tedavi süresince hastalarımız herhangi bir ağrı ya da acıya maruz kalmazlar ve plakların görünmez olmasından dolayı sosyolojik ya da psikolojik herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmazlar.

Invisalign şeffaf plak tedavi yöntemiyle kompleks rahatsızlıkları kolayca tedavi edilebilmektedir.

  • Açık kapanış
  • Derin kapanış
  • Çapraşıklık
  • Dişler arası aralıklar
  • Artmış overjet
  • Sınıf 2 kapanışlar
  • Orta ve hafif şiddette sınıf 3 kapanış tedavilerinde çok iyi sonuçlar alınmaktadır