Eklem Splinti

Çene ve Eklem Splinti Tedavisi


Çene ekleminde ve baş boyun bölgesinde ağrılar, çeneyi açıp kapatırken ses gelmesi, ağız açıklığında kısıtlılık, çiğneme-esneme gibi hareketler sırasında zorlanma ve ağrı, diş yüzeylerinde aşınma, çenenin kayarak açılması ve kitlenmesi çene eklem rahatsızlıklarının başlıca belirtileri arasında yer almaktadır.
Çene eklem rahatsızlıklarının tedavisi eklem splinti ile yapılmaktadır. Tedavide amaç hastanın ağrı şikayetini ortadan kaldırmak ve normal ağız açıklığını tekrar kazandırmaktır. Eklem splinti hastaya göre yapılmaktadır ve tedavi süresi hastalığın şiddetine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Online Randevu

  Eklem splinti yani gece plağı, çene eklemlerinde ağrı, diş sıkma, kısıtlı ağız açıklığı şikayetleri olan hastalara uygulanan bir tedavi çeşididir. Hastadan ağız içi ölçü alınır ve tamamen hastaya özel plaklar yapılır.

  Tedavi süreci kişiden kişiye, vakadan vakaya değişiklik göstermektedir.

  Genelde uyurken, bilinçsiz halde dişlerimizi sıktığımız için geceleri takılması gerekir. Gün içerisinde de kullanılabilir.

  Diş sıkma ne kadar azalırsa, çene ağrıları da doğru orantıda azalacaktır. Kullanılan plaklara ek olarak doktorunuzun verdiği çene egzersizlerini de yapmanız gerekebilir.

  18 yaşını dolduran ve kemik gelişimini tamamlayan tüm hastalara uygulanabilir.

  whatsapp logo
  X

  İnci Diş
  Çevrimiçi

  Merhaba 👋, Görüşmeyi başlatmak için "formu doldurun". Hayalinizdeki görünüm sizi bekliyor! 👇👇