Klinik Teknolojilerimiz

Klinik Teknolojilerimiz


Bilgisayar destekli dizayn ve kazıma yapmamıza olanak tanıyan CAD-CAM, diş üzerine malzemeler konularak kalıbının alınması işlemi yerine özel kameralar ile görseller alarak dişin birebir üç boyutlu tasarımının yapılmasını sağlıyor. Dişin tam boyutlu ölçüsünün alınmasını sağlayan bu yöntem birkaç dakika içinde dişe uygun bir yapıyı ortaya çıkarıyor ve bu sayede istenilen protezler en hızlı ve en hassas şekilde sorunsuz şekilde üretilerek hastalara uygulanabiliyor. Geleneksel yöntemlerden uzak, dijital ortamlarda tasarlanıp üretilen protezler hem daha hızlı hem de daha uzun ömürlü kullanım vadediyor.

Dijital Diş Hekimliği, diş tedavilerinde dijital tabanlı yeni nesil cihazların kullanımıdır. Geleneksel yöntemlerde oluşabilecek hataları sıfıra indirger. Bilgisayar destekli diş tasarımı ve üretiminin desteğiyle bir günde tüm dişlerin bitirilip yapıştırılması mümkündür. Aynı zamanda tasarlanan dişlerin ağız içindeki görüntüleri ile hastanın profil görüntüleri birleştirilerek işlem sonrası hastada nasıl bir gülüş elde edileceği önceden görülebilir. Bu da estetik tedavilerde memnuniyet oranını yükseltir.

Gülüş tasarımı, anatomik, fiziksel ve karakteristik özelliklerine göre “Kozmetik Diş Hekimleri” tarafından hastaya diş tasarımı ve diş dizilimi uygulanması işlemidir. Gülüş tasarımı diş laminaları, emax dişler, porselen dişler, tam protezler, implantlar, diş eti düzenlemeleri ve hatta ortodonti ile yapılabilir. Kısaca “Gülüş Tasarımı” tüm diş tedavilerini içerir. Hastaların yüz hatlarına en uygun protezler hasta-hekim-teknisyen birlikteliği ile tasarlanır ve tedaviye başlamadan önce hastaların onayına sunma imkânı sağlar.

Yeni bir gülümseme hayatınızı değiştirebilir, sadece fiziksel görünümünüzü ve başkalarına verdiğiniz imajı iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda ruh halinizi ve özgüveninizi de geliştirir. Kendinize aynada bakmanız bile özgüven kazanmanızı ve daha mutlu olmanızı sağlar!

Kullandığımız Digi-Dentis yazılımı ile randevu takibi, hasta bilgileri ve takibi, gelir-gider takibi, raporlama, dokümantasyon ve arşivleme gibi yönetimsel işlemlerimizi gerçekleştiriyor, hastalarımıza ait kişisel bilgileri güvenli bir şekilde saklıyoruz. Kolay kullanımı ve daima yenilenen alt yapısı ile hasta takibimizi gerçekleştirebiliyoruz.

Tedavi yolunun belirlenmesi için ilk muayeneden önce çekilmesi önerilir. Geleneksel 2 boyutlu görüntülemenin ötesine geçen bu olağanüstü cihaz, ağız içi anatomisini en ince ayrıntısına kadar ayırt etmemize yardımcı olur! Bu ünite aynı zamanda hastaya düşük bir X-ışını dozu sağlayıp ultra yüksek performansı korurken; çalışma konforunu da en üst düzeye çıkarır

Sterilizasyon bir nesne ya da obje üzerindeki tüm zararlı zararsız mikroorganizmaların yok edilmesidir. Kliniğimizde otoklav adını verdiğimiz yüksek nemli ısı (su buharı) ile sterilizasyon yapan cihazlar kullanılmaktadır. Otoklavlar, farklı türde ekipman, alet ve malzemeleri yüksek sıcaklıkta buharla sterilize etmek için kullanılan cihazlardır. Otoklavlar, aletleri kaynama noktasının üzerinde ısıtarak sterilizasyon gerçekleştirir. Bu işlemdeki birincil ajan, bakteri gibi mikroorganizma çeşitlerini öldürmek için harika bir ajan olduğu bilinen buhardır. Ayrıca, gerçek ısı transferi söz konusu olduğunda, nemli ısının kuru ısıdan daha etkili olduğu bilinmektedir. Bu nedenle otoklavlar özellikle çok fazla madde ve yabancı madde ile uğraşan tıp sektöründe çok önemlidir.