Uzm. Dr. Meriç Küçükcoşkun

Periodontolog


Hakkımda

1983 Antalya doğumludur. Lise öğrenimini Mahmut Celal Ünal Fen Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Ana Bilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi ve doktora çalışmalarına başlayan Meriç Küçükcoşkun 2010 yılında ‘Periodontal Başlangıç Tedavisinin KOAH alevlenme sıklığı Üzerine etkisinin Klinik olarak İncelenmesi’ konulu doktora tezini vererek uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.

Doktora eğitimi sırasında ve sonrasında ağırlıklı olarak periodontal ve sistemik hastalıklar arasındaki ilişkiler, sert ve yumuşak doku cerrahisi, doku rejenerasyonu, PRF uygulamaları konularına ağırlık verdi. TDB (Türk Diş Hekimleri Birliği), İDO (İstanbul Dişhekimleri Odası), EFP (European Federation of Periodontology), TPD’ye (Türk Periodontoloji Derneği) üyesidir.

Uzmanlıklarım

Küretaj
Gingivektomi
Cerrahi Plak
Frenektomi
Flep
Serbest Doku Grefti
Hemiseksiyon

Eğitim Bilgilerim

2017

Doktora

İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Ana Bilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi ve doktora çalışmalarına başladım. 2010 yılında ‘Periodontal Başlangıç Tedavisinin KOAH alevlenme sıklığı Üzerine etkisinin Klinik olarak İncelenmesi’  konulu doktora tezimi vererek uzmanlık eğitimimi tamamladım.
2010

Üniversite Eğitimi

İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladım.

whatsapp logo
X

İnci Diş
Çevrimiçi

Merhaba 👋, Görüşmeyi başlatmak için "formu doldurun". Hayalinizdeki görünüm sizi bekliyor! 👇👇