İnci Group

Inci group operates in the fields of dental clinics, dental laboratory, occupational health and safety, medical tourism and medical equipment import and export in the health sector. 

Inci Group, which has been specializing in dental and oral health since 2013, with its 4 fully equipped clinics, treats local and foreign patients with dental and oral problems with high technology and modern medical methods and provides healthy smiles. 

Within the inci group modern laboratory, oral and dental health of the world’s most important business partnerships with equipment manufacturers that have made the most important institutions in turkey  
Modern laboratory within İnci Group has collaborations with the most important Oral and Dental Health equipments companies in Turkey.  

In the clinics of İnci Group, all treatments are applied only by specialized dentists and assistants. Inci group is on its way to become the best institution in Europe in the field of dental health, with its high material quality, new generation devices and clinics that apply the world’s best treatment methods together with specialist physicians. 

Create Your Appointment For Free Inspection

All Branches
Our Happy Patients Achieving Dental Health

Patient Feedback

Berk Hüma

Bir aydır çeşitli diş problemlerinden dolayı gidiyorum ve gerek personelin ilgisinden gerek doktorların tavrından, yaptıkları işlemlerden çok memnum kaldım. Diş doktoru fobimi sayelerinde yendim diyebilirim.

Merve Öze

Evet benim bu korkularımı tek çözen yer burası oldu. Dişçi ve iğne fobimi yenmeme yardımcı olan ve ağrısız, acısız kanal tedavisi bile yaptırabileceğiniz bir klinik. Halen şaşkınım! İyi ki geldim, iyi ki tanıdım seni sizleri, Ali hocama teşekkür ederim ..

Nefise Kübra

İnci Diş'e farklı tedaviler için bir kaç kez gittim. Her birinde de derdimi anlayıp tertemiz çözdüler. Bihassa son tedavimi yapan Ali Bey ve Ekrem Bey işlerinde çok mâhir ve nâzik hekimler. Estetik tedavide olabilecek en kısa sürede en iyi duruma getirdiler. Asistan hanımlar dahi zehir gibi çalışıyorlar maşallah. Çok çok teşekkür ederim.

Ruşen Fırat Ersoy

Her alanda işinin uzmanlarının bulunduğu bir klinik. Doç. Dr. Ali Şirali hoca anneme ve birkaç arkadaşıma implant uyguladı. Sonuçlar harika. Ayrıca yaklaşımı bu kadar güzel başka bir hekim ile karşılaşmamıştım. Diğer deneyimim ise çocuk doktoru Hakan Bey ile oldu. 6 yaşındaki oğlumun 11 adet dişini tedavi etti. Oğlumun fobisi olduğu için bu işlemler Anestezi doktoru eşliğinde genel anestezi altında yapıldı. Babanneden toruna ailemizin dişçisi diyebiliriz.

All Patient Feedback